Duben 2015

GRADUATION | Jak se připravuji

7. dubna 2015 v 20:44 | Tera |  tips
Book

1. Zpracování maturitních otázek
- já osobně mám odborné předměty od bývalých maturantů a jedinou ekonomiku si vypracovávám sama, dá to dost zabrat, nikdy se mi do toho nechce a bolí mě z toho ruce, ale je to nutnost, hlavně se to pak naučit, takže když to jde kreslím a vše podtrhávám, barevně, hodně barevně!

2. Zpracování četby
- bohužel patřím k těm, co čtou strašně málo, spíš vůbec, mým vysvobozením jsou stránky www.snadnamaturita.cz kde si najdete většinu děl již vypracovaných za opravdu "směšných" 10 Kč, vypracované je tam vše potřebné a je to vypracované báječně! Můžu jedině doporučit, pak mám četbu i od bývalých studentů a mých kamarádů abych neměla jen jedinej "zdroj"

3. Zvýrazňovače
- zvýrazňujte, protože to co je barevné vaše oko zaujme dříve než to, co je napsané obyčejnou prupiskou a taky to není takové nudné a nic neříkající

4. Prostředí
- vždy si k učení udělám čaj, zapálím svíčku (nejlépe žlutou, ta podporuje paměť - prý) a udělám si nějaké chuťovky, abych neumřela hlady a pak pokud máte rádi hudbu, najděte si něco na spotify nebo na youtube a nebo si nabuďte totální ticho, to už záleží na každém
(10) Tumblr
5. Pevné nervy
- nenechte se ničím stresovat, v období maturit je toho hodně - sama to teď poznávám, nestíhačky, uzavírání známek, deadlines apod.

6. Kamarádka po ruce
- ze třídy pro informace nebo pomoc s něčím a taky nějaká (klidně ze třídy) která stresuje méně než vy aby vás uklidnila a taky jednou za čas vypněte a řešte něco jinyho než školu, jinak vam z toho hrabne! Taky vám to hodně ukáže, kdo tu pro vás je i když sám nestíhá a navzájem si můžete pomáhat s vypracováváním otázek :)

7. Záloha
- na mail rodičů, kamarádů, přítele, na google disk, flashku, kamkoliv a na co nejvíce zdrojů, abyste nic důležitého (mat. práci, závěrečky) neztratili a naposlední chvíli nepsali 20 stránek

TAG | best friend

1. dubna 2015 v 10:55 | Tera |  mylife
S mojí nejlepší kamarádkou jsme našly pár otázek, které jsme navzájem zodpověděli a v celém článku najdete všechny odpovědi i s pár fotkami.