DIARY | Přijímací zkoušky na vysokou

8. června 2015 v 19:10 | Tera |  mylife
V sobotu 16. května jsem byla na přijímacích zkouškách, které bohužel nebyly úspěšné.
Přihlášku jsem si dávala pouze na Univerzitu Palackého v Olomouci.
Obory Angličtina se zaměřením na komunitní tlumočení a překlad + Žurnalistika.
V 7:50 jsem byla na místě činu. Právnická fakulta a registrovala jsem se ke zkouškám. Byly zde davy lidí a fronta až před fakultu, tak jsem se poslušně zařadila a postupovala. Stávající studenti nám nabízeli koláčky a vevnitř ještě klíčenky a jiné předměty s logem univerzity. Všichni co zde byli, vypadali nervózně. Když už jsem byla vevnitř, zaregistrovala jsem se a dostala jsem jejich fix. Posadila sem se a čekala až se usadí ostatní a vše může začít.První měla proběhnoout 8:30 a měli to být všeobecké studijní předpoklady na filozofickou fakultu.
Měli jsme na to 50 minut, což bylo podle mě dostačující, otázky se mi zdály lehčí než v ukázkových testech, ale i tak sem dospěla půlky bodů z možného maxima.
Poté následoval oborový test z angličtiny, který mi přišel tak napůl. Něco bylo lehké a něco naopa zase o dost těžší. Z tohoto testu jsem taky dosáhla půlky z možného maxima.
Ale i tak jsem měla docela dobrý pocit. Mamka mě čekala a šli jsme na oběd. Potom jsme šli na Přírodovědeckou fakultu kde mě čekal další a poslední oborový test a celkově vůbec poslední přijímací zkouška z Žurnalistiky.
Tento test mi přišel těžký, ale je to taky tím, že jsem to nechala osudu, ale i tak tam byli otázky, které mi přišli naprosto nic neříkající jako například "Která televize měla v roce 2014 nejvyšší sledovanost". Jako odpověď mi byla asi jasná, ale i tak. K čemu mi tato informace bude vědět ji z hlavy? Můžu si to kdykoliv najít na internetu. Ale dobrá, pro ně je to důležité.

Poté jsem šla s mamkou do H&M, kde mi koupila nové plavky a klobouk, který tam na mě prostě ČEKAL už asi 3 týdny, poslední velikosti M a nikdo si ho pořád nekoupil, takže musel být můj. A poté jsem utíkala k přítelovi na hokej, zrovna se hrálo mám pocit semifinále.

Pocity jsem měla smíšené, byla jsem trošku frustrovaná ze Žurnalistiky, ale říkala jsem si že jsem to když už tak alespoň zkusila. Bohužel, jsem se nedostala, tak nevadí, zkusím to příští rok! :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 znavená. znavená. | Web | 11. června 2015 v 22:32 | Reagovat

Jsem ráda že to bereš tak pozitivně a nic si z toho neděláš! :) Držím ti palce do budoucna, kdy už to určitě vyjde. Ono se člověk kolikrát nestačí divit, co za otázky tam dávají.. Na tu stejnou univerzitu, pokud se nepletu, chodí můj nejlepší kamarád :)

2 Veri Veri | Web | 15. června 2015 v 16:55 | Reagovat

Jaj, škoda, že ses nedostala, ale je super, že to bereš s nadhledem :)
Aspoň máš ty plavky a klobouk :D

3 Sue Diamond Sue Diamond | E-mail | Web | 8. srpna 2015 v 21:57 | Reagovat

Pamätám si moje prijímačky na univerzitu. Bola som nervózna, bolo mi zle a nevedela som čo od toho čakať. Nakoniec som ale nedávno úspešne ukončila vysokú školu s titulom Ing. Ako poznám slovenské a české vysoké školy, tak ti môžem povedať, že vôbec nemusíš vešať hlavu, o rok ti to už určite vyjde a na školu sa dostaneš ;-) a keď nie na túto, tak určite na nejakú inú :) budem držať palce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama