MY OPINION | YOUTUBE

26. srpna 2015 v 21:55 | Tera |  random

Všimla jsem si, že díky článku o Teri mi na blog přišla spousta lidí, tak sem se rozhodla, že nápišu článek s mým názorem na youtube obecně a vysvětlím to na více youtuberech, aby to byl větší rozhled.

Podle mě je zásadní chyba v tom, že se youtubeři strašně často omlouvají fanouškům. Nemáte se za co omlouvat, děláte to protože to baví Vás, to že Vás sledujou stovky, tisíce, statisíce lidí je jen bonus. Fanoušci nejsou Vaši ředitelé, aby Vám říkali, kdy budete natáčet video a kdy ne. Já být Vámi napsala bych jen, že video teď nevyjde protože "mám hodně věcí v práci/škole apod." říct pravej důvod. To, že vše schováte za omluvu Vám sice usnadní vysvětlování, ale pak si fanoušci myslí, že mají nad vámi nadvládu a když se jednou neomluvíte a nebo prostě nevydáte video, je peklo v komentářích.
Je jasné, že youtubery sleduje především mladší generace (do 15 let). Ti problémy s prací a že nemáte na práci jen youtube nechápou. Ale jim to jednou dojde, jen to chce čas.

Třeba takovej Petr Lexa aka Hoggy.
Natočil spoustu videí, ve kterých vysvětluje proč nevydal video a proč nebude ještě nějakou dobu. Stejně se najde docela velká část jeho publika, co ho v komentářích seřve, že slíbil video a teď zase nebude.
Poslední livestream z FB kde říkal, že uniklo jeho telefoní číslo a volali mu lidi když se potřeboval soustředit.
Už jen tohle je odstrašující ne? Copak ti děcka nemají nic jinýho na práci než o prázdninách sedět s telefonem v ruce a otravovat něčí život? A jak řekl sám Hoggy, kdyby byl youtuber (jenom youtuber) co nemá kapelu a nerozjíždí nové projekty a seděl doma s pivem, bylo by mu to třeba jedno. Ale on se pořád jenom otáčí, někam jezdí a já bych ty fanoušky na jeho místě poslala třeba do ......

Další z těch co sleduju a všimla jsem si, že se taky často omlouvá a dostává za to jen "poprask" je Gabča Heclová.
Jsou prázdniny, byla pořád mimo, dělo se toho hodně, prostě nemůže vydávat videa jak by fanoušci i ona chtěla. Ale tohle prostě většině fanouškům nedochází a pořád šijou a hučí.

Pod videi většiny youtuberů, se v poslední době nenachází nic jinýho než "kdy bude další video" "proč není video". Ale už se to rozšířilo i na instagram, co má sakra to že nebylo video společný fotkou na instagramu? KULOVÝ.

Často si pročítám komentáře pod videi, jen proto abych si udělala obrázek na fanoušky toho určitého youtubera. Někdy se fakt zasměju, jak si někdo myslí, že je vtipnej.
Píšou tam jak vševědi a všem vnucují svůj názor. Píšou nesmysly, otravují, vyptávají se na věci do kterých jim nic není.
Co mají asi tak 12 letý děti z toho jestli někdo s někým chodí? Proboha, já v jejich věku pomalu ještě vozila kačera a neřešila sem vztahy... A ještě k tomu cizí, lidí který jsem pomalu neviděla naživo.

Já si myslím, že když youtuber vydává pravidelně víte kdy se těšit na video, ale když vydává nepravidelně a vy vidíte že zrovna dneska vydal video, snad máte ještě větší radost ne? Překvapení má rád každej i když někdo tvrdí, že ne.

Já si prostě myslím, že fanoušci začínají brát youtubery jako svůj majetek a to je špatně.

Jaký máte názor vy na youtubery a jejich soukromí?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barca Barca | E-mail | 28. srpna 2015 v 22:16 | Reagovat

Článek pěkný :) ale u té Gabči už mi ty omluvy vadili. Samozřejmě, že věřím, že má spoustu jiných starostí a věcí na práci a že měla třeba opravdu problém s technikou, ale už mi to prostě přišlo blbý. A ani jsem se nedivila, že ji lidi psali, že ji nevěří. A je to to o čem jsi mluvila. Neslibovat , kdy bude video. Říct třeba okresně, že vyjde v tomto týdnu, ale ne říct, že vyjde v neděli a pak psát, že se mi vypnulo tuto a tamto.

www.diaryofbaru.blogspot.cz - taky jsem psala článek o YouTube, tak mrkni :)

2 Chloé Chloé | Web | 29. srpna 2015 v 11:17 | Reagovat

Tak tí, čo do YouTube išli mali rátať s tým, čo ich môže čakať. Známejší Youtubery sú pod dosť veľkým tlakom, keďže stačí, že nevydajú video a už je boom, prečo ho nevidal atď., čo sa odzrkadlí potom aj na kvalite, takže si myslím, že "fanúšikovia" to dosť preháňajú

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama