Říjen 2015

CHRISTMAS | my feelings, gifts, mood

22. října 2015 v 19:44 | Tera |  random
Já vím, že je teprve říjen, ale když se podíváte do obchodních center, už to začíná. Předhánění se v tom kdo začne dřív prodávat kalendáře a výzdobu.
Je to hrozně komerční poslední dobou. Úplně se vytratil ten duch Vánoc. To, že jde hlavně o to setkat se s rodinou, přejíst se a užívat si společných chvil, kterých přes rok tolik není. Dnes už každý řeší jen dárky (samozřejm, každý něco rád dostane, ale někdy se to řeší víc než cokoliv).
V televizi totiž nevidíte nic jiného než reklamy na hračky, elektroniku a samozřejmě je to lákadlo hlavně pro mladší část společnosti. Děti pak chtějí jen to z reklam a to je samozřejmě většinou drahé.
snow, winter, and christmas image

MY OPINION | Mezinárodní jazykové zkoušky (PET, FCE, CAE..)

12. října 2015 v 20:12 | Tera |  random
Momentálně chodím na jazykovku, pomaturitní studium.
Angličtinu se učím fakt snad od školky, ale až ve 3 třídě na základce jsem to začala brát "vážně" a od té doby prostě angličtinu zbožňuju a ráda se ji učím. Pořád je co se učit.
A já hrozně ráda vidím ten pokrok, to že něco co jsme před rokem myslela, že nezvládnu jsem zvládla.
Teď jsme podstoupili rozřazovací testy a rozdělili nás do dvou skupin (pouze v úterky). Kdy se připravujeme na mezinárodní jazykové zkoušky. Jsem ve skupině, která by za ten rok měla zvládnout absolvovat zkoušky FCE (dnes už jen First)
Měla jsem vyšší ambice, chtěla jsem CAE, ale když jsem koukla na jedno cvičení z FCE, přišlo mi to fakt těžký, takže jsem ráda, že jsem tam kde jsem a třeba se jednoho dne CAE dočkám :-)