CHRISTMAS | my feelings, gifts, mood

22. října 2015 v 19:44 | Tera |  random
Já vím, že je teprve říjen, ale když se podíváte do obchodních center, už to začíná. Předhánění se v tom kdo začne dřív prodávat kalendáře a výzdobu.
Je to hrozně komerční poslední dobou. Úplně se vytratil ten duch Vánoc. To, že jde hlavně o to setkat se s rodinou, přejíst se a užívat si společných chvil, kterých přes rok tolik není. Dnes už každý řeší jen dárky (samozřejm, každý něco rád dostane, ale někdy se to řeší víc než cokoliv).
V televizi totiž nevidíte nic jiného než reklamy na hračky, elektroniku a samozřejmě je to lákadlo hlavně pro mladší část společnosti. Děti pak chtějí jen to z reklam a to je samozřejmě většinou drahé.
snow, winter, and christmas image

Nevíte co koupit? Řešila jsem to každý rok, ale už jsem přišla na způsob jak to zjistit.
Buď vezmu tu osobu do obchodu jakože na kukandu a poslouchám, co se mu líbí, co by chtěl, potřeboval apod. Podle toho si pak vyberu co koupím a nemusí to být zas tak drahé.
NEBO
Se prostě zeptám, jestli něco potřebuje nebo by chtěl, většinou je to více věcí, takže si zase vyberu a je to :)

A pak existuje docela dost tzv. univerzálních dárků. Svíčky, dekorativní kosmetika, knížky, talismany, pečující kosmetika, dárkové poukazy.
Pokud někomu kupujete dárek, tak ho určitě znáte nějakou dobu a není to je ntak cizí osobě, takže vždy aspoň něco vymyslíte.

Co jsem letos koupila já?
- knížky, kosmetiku, elektroniku, deštník, svíčky, doplňky do vlasů, pásek, spodní prádlo (to je více osobnější ale) apod.
Samozřejmě nemůžu prozradit blíže komu co, protože by si to mohli přečíst a překvapení je v kelu.. :D

Tenhle rok sem se rozhodla kupovat užitečné dárky nebo něco co ta osoba fakt chce/potřebuje a vím že to využije a nebude to jen někde ležet a prášit se na to. Už asi stárnu :( :D
Ale většině lidí, které kupuju dárky už jsou starší jak já, takže nemá cenu kupovat blbosti. Na dětech se vyblbnu, strávila sem hodinu v knihkupectví a vybíráním knížky, ale doufám že jsem vybrala dobře!

Každopádně, já jsem člověk, kterýmu se zavděčíte čímkoliv - i lízátkem a žvýkačkama, ale vážně. Miluju je :D Jsem vděčná za každej dárek, udělá mi radost už jen to že si na mě někdo vzpomene :)

Podle mě, by se o vánocích mělo užívat rodiny a blízkých a neřešit že jste nedostali telefon nebo dárek kterej jste chtěli. Nikdo tady není na vždycky, ale to si každej uvědomí až o někoho přijde. Pak nad tím začnete přemýšlet a berete takovýhle věci úplně jinak :)
Každopádně si vánoce užijte ve zdraví a buďte hodní na své okolí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 29. října 2015 v 18:47 | Reagovat

Duch Vánoc se nevytratil. Když máš Vánoce v srdci, žádná komerčnost ti je nezkazí.

2 Baauu Baauu | Web | 29. října 2015 v 21:41 | Reagovat

Mám takový pocit, že z příjemnosti se stala spíše povinnost. Ale souhlasím s tím, že pokud vážně člověk chce, dokáže pozastavit čas a tlak obchodů a Vánoce si užije v pohodlí, s blízkými a v pohodě. Vánoce miluji a znamenají pro mě mnohem více, než jen volno, dárky a tak :)
Budu ráda, když zavítáš na blog :)
www.baauu.blogspot.com
Baauu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama