MY OPINION | Mezinárodní jazykové zkoušky (PET, FCE, CAE..)

12. října 2015 v 20:12 | Tera |  random
Momentálně chodím na jazykovku, pomaturitní studium.
Angličtinu se učím fakt snad od školky, ale až ve 3 třídě na základce jsem to začala brát "vážně" a od té doby prostě angličtinu zbožňuju a ráda se ji učím. Pořád je co se učit.
A já hrozně ráda vidím ten pokrok, to že něco co jsme před rokem myslela, že nezvládnu jsem zvládla.
Teď jsme podstoupili rozřazovací testy a rozdělili nás do dvou skupin (pouze v úterky). Kdy se připravujeme na mezinárodní jazykové zkoušky. Jsem ve skupině, která by za ten rok měla zvládnout absolvovat zkoušky FCE (dnes už jen First)
Měla jsem vyšší ambice, chtěla jsem CAE, ale když jsem koukla na jedno cvičení z FCE, přišlo mi to fakt těžký, takže jsem ráda, že jsem tam kde jsem a třeba se jednoho dne CAE dočkám :-)Cena učebnic k této zkoušce se pohybuje od 500 výše. A jedna učebnice Vám toho zas tolik nedá, hlavně pokud chcete dělat tuhle zkoušku bez toho aniž byste navštěvovali přípravné kurzy.
Proto doporučuji, zjistit si zda je ve vašem okolí někde tzv. Britské centrum, ve kterém mají učebnice k půjčení (samozřejmě se registrujete jako v každé knihovně). Ušetříte tím spoustu peněz a hlavně prostředí knihovny spojené se studovnou je více nutící k učení než Váš pokoj.

Úroveň tohoto certifikatu je B2 což je Vyšší-Středně pokročilý.
Tento certifikát (pokud jej uděláte) je uznávaný v celé Evropě. Pokud chcete pracovat v Americe, doporučuje se udělat si certifkát TOEFL, ten však platí pouze 2 roky, pak jej musíte dělat znovu, zatímco Cambridgské zkoušky pod které spadá PET, FCE, CAE, aj. jsou platné doživotně. Více se dočtete na internetu a samozřejmě je těch certifikátů více i pro nižší úrovně, zmiňuji ty nejprofláklejší.

PET je na úrovní B1 což je středně pokročilý, naopak CAE je úroveň C1 což je skoro rodilý mluvčí a pak je ještě úroveň C2 a to je rodilý mluvčí. Je však ještě certifikát KET, který je pro úroveň A2, tudíž tu nejnižší z výše uvedených úrovní.
Ale každý certifiát se počítá :-)

A proč si vůbec takový certifikát udělat?

• doložení vaší jazykové úrovně, kterou doopravdy máte, né kterou si myslíte, že máte
• v životopise to vypadá dobře - máte totiž doloženou svoji jazykovou úroveň nějakým papírem a na to zaměstnavatel rozhodně přihlíží
• lepší uplatnění
• každý kdo chce nebo denně pracuje s angličtinou, by měl nějaký ten certifikát mít, aby věděl jak na tom je
• zkoušky a přípravy na ně Vám zajisté ukáží co zlepšovat

Já osobně tenhle typ certifiátu chci už pár let (2-3), přijde mi to důležité a minimálně to fakt vypadá v životopise dobře. Navíc jsem se vždy chtěla angličtinou živit, takže pro mě je to důležitá součást.
Snad se mi to povede dovést ke zdárnému konci a vše to zvládnu!


Chtěli/chcete si nějaký certifikát z cizího jazyka dělat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloé Chloé | Web | 17. října 2015 v 14:25 | Reagovat

Ja mám už dva certifikáty DELF, momentálne B2 a chcela by som si o dva roky urobiť nejaký anglický :) Maturujem z B2 z angličtiny, tak úroveň ešte uvidím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama