Listopad 2015

FRIENDSHIP | mine best of the best + my tips

15. listopadu 2015 v 21:25 | Tera |  random
Dnešní článek bych chtěla udělat takový povídací a říct Vám o svých zkušenostech s všemi druhy přátelství a jak to mám teď.

friends, friendship, and love image

Když jsem byla mladší, měnila jsem nejlepší kamarádky spíš podle toho jak se mi to hodilo, když se na to zpětně dívám, nechápu se.
Čím sem starší, tím si přátelství víc vážím. Tím víc si uvědomuju, že nepotřebuju milion kamarádů, kteří jsou většinou stejně kamarádi jen když něco potřebujou, ale že stačí pár pravých. V článku zmíním jen moje 4 TOP↑. Mých blízkých je více, ale to bychom tu mohli být do nekonečna, tak pojďme na to.

AUTUMN | my favorite season of year

11. listopadu 2015 v 18:55 | Tera |  random
Podzim je pro mě období barev. Ještě když svítí sluníčko, je to ideálka na procházku. Ty barvy mě dostávají, vše je veselé. Mám raději ty přechodné roční období - jaro a podzim - protože je tak akorát a vše je pěkně vybarvené.
I když tento rok byl podzim docela krátký, i tak jsem si ho stihla užít.


Ta atmosféra je úžasná. Na zemi popadané listí, na stromech zbylé a tvoří to dokonalé prostředí pro focení. Já jsem toho tento rok využila a všechny fotky, které se v článku objeví jsou moje práce :-)

Znám pár lidí pro které je podzim depresivní částí roku. Je sychravo, chladněji a sluníčko se neobjevuje každý den, prší. Pro mě je to kouzelné. Sluníčka si vážím o to víc, protože se ukazuje méně a déšť mám ráda - i když ho mám o hodně raději z pohodlí domova s čajem v ruce.

Na podzimu mám tak ráda ty svetry a šály. Můžu se zababušit do obrovské huňaté šály a cítím se jak v peřince i když zrovna někde cestuji. Zpříjemní to i ranní cesty do školy, ale zatím ještě nebylo takové chladno abych nějakou vytáhla. Aspoň né u nás v Olomouci.


Fotky jsou z Radíkova a Sv. Kopečku u Olomouce.

Na podzim se celý rok poctivě těším a připravuji, tenhle rok byl ovšem kratší než jsem očekávala a nastupuje pomalu zima, takže jsem nestihla využít svůj křivák jak jsem si představovala. Ale pořád nás čeká ještě jaro.

Tenhle článek je jen tak spíše informační, abyste poznali něco co mám ráda a viděli moje fotky :-)

Máte rádi podzim?


MY SPECIAL INTEREST? School.

3. listopadu 2015 v 18:37 | Tera |  tema
homework, school, and hate image

Tohle zní vážně zvláštně a většinu z Vás (ne-li všechny) to vyděsilo.
Ale je to tak, pro mě je to záliba.
Ráda se učím, i když to najednu stranu úplně nesnáším. Všechno má svoje pozitiva a negativa, já se poslední dobou snažím všímat si hlavně těch kladných věcí. Proto mě ta škola baví, navíc už mám po maturitě, mám boží třídu a dělám 4 hodiny denně angličtinu - zní to jako sen (apsoň pro mě). Já angličtinu zbožňuju, láska na první pohled.
V angličtině mě vždycky něco překvapí, hodně věcí ještě neumím a nechápu, takže je předemnou ještě dlouhá cesta! :-)

Kolikrát se mi stalo, že jsem se chtěla učit, ale nebylo co. Nevím jestli to bylo jen tím, že jsem podvědomě věděla, že stejně není co nebo jsem fakt blázen.
Ale já co se týče angličtiny fakt chci být co nejdokonalejší.
Chtěla bych jednou překládat a živit se tím, protože je to něco co mě doopravdy baví :-)

Moc se tím, že moje záliba je škola a učení nechlubím, poslouchala bych pak narážky, že jsem šprt apod. Možná jsem, možná ne, nevím. Je mi to jedno, já chci to co chci a dělám pro to maximum. A zas tak zlé to není, to mi věřte :-)

school, supplies, and tumblr image

Další dost divná záliba, která se však taky váže se školou je nakupování věcí v papírnictví a věcí do školy. Před prvním dnem si nakoupím milion prupisek, zvýrazňovačů, kosmetiky kterou nutně potřebuju do školy (a pak ji stejně nenosím :D) a sešity.

Dokážu v papírnictví strávit hodiny.
Nevím, jestli to tak taky někdo má, znám pár lidí, ale opravdu jen pár co to mají stejně - s těmi nákupy.

A jaká je vaše zvláštní záliba?