FRIENDSHIP | mine best of the best + my tips

15. listopadu 2015 v 21:25 | Tera |  random
Dnešní článek bych chtěla udělat takový povídací a říct Vám o svých zkušenostech s všemi druhy přátelství a jak to mám teď.

friends, friendship, and love image

Když jsem byla mladší, měnila jsem nejlepší kamarádky spíš podle toho jak se mi to hodilo, když se na to zpětně dívám, nechápu se.
Čím sem starší, tím si přátelství víc vážím. Tím víc si uvědomuju, že nepotřebuju milion kamarádů, kteří jsou většinou stejně kamarádi jen když něco potřebujou, ale že stačí pár pravých. V článku zmíním jen moje 4 TOP↑. Mých blízkých je více, ale to bychom tu mohli být do nekonečna, tak pojďme na to.


Mám kamaráda, se kterým se známe už 8 let. Jmenuje se Lubomír. Chodili jsme spolu na základku, kde jsme byli hodně dobří kamarádi. Můj první rok na střední jsme se nějak přestali bavit, ale né ani protože bychom se pohádali, prostě jsme nějak ztratili kontakt. Ale nezapoměli jsme na sebe. Teď se bavíme dřív než kdy předtím a je to taková moje vrba. Člověk kterej je semnou skoro půlku života a přes to všechno co jsme si řekli, ještě neodešel :-)

best friends, friends, and bff image

Osoba, kterou lze oficiálně nazývat mojí nejlepší kamarádkou je Gabrielka, se kterou se známe skoro 5 let. Seznámili jsme se v prváku na střední, ale ze začátku jsme se moc nemusely, spíše jsme se spolu vůbec nebavili a měli k sobě spíše neutrální city. Pak jsem seděla před ní a začali jsme se bavit a nejpevnější přátelství máme tak poslední 2 roky. Moc si vážím toho, že ji mám. Když jsem s ní nejvíc si to užívám a jsem s ní prostě svá, praštěná a veselá :-) A taky má zásluhu na tom jaká teď jsem (dělí se o to napůl s mým přítelem). Vždycky mi ukáže nějaký seriál, písničku nebo youtubera a já jsem pak posedá s ní a já vím, že to dělá naschvál, aby v tom nebyla sama, ale i tak jí to někdy vyčítám, protože jsou to všechno žrouti času :D

best friends, friends, and bff image

Třetí je Míša. Známe se 3 roky a znám ho jenom díky přítelovi. Je to jeho spoluhráč a dobrý kamarád. Stejně dobrý kamarád se stal Míša i pro mě. Vím, že mu můžu říct všechno, to samé může i on mě. Vždycky jsem ve všem byla na jeho straně, protože ho znám dobře (aspoň dle mého názoru). A vím jakej je, vím toho hodně i o lidech v jeho okolí, a jelikož mu 100% věřím, dělám si podle toho názor na ty lidi. Prošli jsme si toho spolu hodně, spíš on si toho prošel hodně semnou po boku. Hrozně si vážím, že mám v životě takovou osobu, i když se změnil, pořád si na mě dokáže udělat chvilku a svěřit se mi :-)

A poslední, ovšem né ménně cenný je můj přítel Davča. Bude to 3,5 roku co jsme spolu. Prošli jsme si taky hodně věcma, ale musím prostě říct, že se moc nehádáme, protože většinou jde pouze o výměnu názorů o dané věci. Nikdy jsme neměli hádku jako hádku, že bychom se třeba nebavili nějakou dobu. Ale stoprocentně patří mezi mine best of the best, protože on má největší zásluhu na tom jaká teď jsem. Po jeho boku jsem dospěla a stala se lepším člověkem. Jsem mu za to hrozně vděčná. Mám díky němu konečně koníčky, nebojím se říct svůj názor. Jsem prostě svá a sebevědomá :-)
Je to můj andílek, i když někdy vystrčí růžky, to k tomu ovšem patří. Všechny moje problémy slyší první a vždy se mi snaží pomoc i když to někdy není v jeho silách. Je to moje vrba a asi mu nikdy nebudu moc pořádně poděkovat za to vše co pro mě kdy udělal a ještě určitě udělá :-) ♥

Všechny výše zmiňované zbožňuju a to naprosto a jednoznačně. ♥♥♥ U Davči je to silnější, ale to je dané vztahem. Všichni pro mě strašně moc znamenají a jsem ráda, že je ve svém životě mám. Doufám, že je tam budu mít napořád, protože takové kamarády mi můžete závidět!

Gábinka Míša

Davča

Za zmínění určitě stojí ještě Kadli, se kterým už to není jako dřív, ale pořád je to dobrej kamarád.
Bany, kterého sice nevídám tak často jak by se mi líbilo, ale co není může samozřejmě být.
Verunka, což je Davčova sestřenice, ale je to totální zlatáčko a naprosto mi rozumí i když je o 4 roky mladší.
Peťa, kterého znám sice jenom 3 měsíce, ale naprosto mi padl do oka a rozumíme si jak kdybychom se znaly léta.


Tento článek už je sice jeden z těch delších, ale ráda bych Vám sdělila svoje tipy jak si udržet přátelství po dlouhé léta.

Nejsou věděcky oveřené, jsou to pouze moje tipy jak mi několikaleté přátelství pořád drží.

• KOMUNIKACE - to že jste od sebe stovky kilometrů, protože je zrovna na dovolené, v jiné zemi nebo chodí do školy do jiného města Vám nebrání v tom napsat smsku, zavolat a v dnešní době sociálních sítí je tohle podle mě naprosto banální záležitost, někomu však pořád dělá problém se sám od sebe ozvat a zajímat se jak se ten druhý má (to ovšem o něčem svědčí)... Ale důležité je zajímat se o život toho druhého a nevěřit větě "jsem v pohodě" když víte, že není a prostě se k tomu povídáním s tou osobou dostaňte

• NEHÁDAT SE - někdy to jinak nejde, ale pokud nemusíte tak neřešte hovadiny a nehádejte se.. je logické, že každý máte i jiné kamarády a né všichni budou tomu druhému vyhovovat, ale přece nebudete někomu určovat s kým se bude a nebude bavit, nezní Vám to jako blbost? Vždy si to vemte z toho pohledu jak by bylo v té situaci Vám

• DŮVĚRA - bez té emá moc ani cenu na tom stavět, důvěra je základ všeho, pokud si nevěříte tak to docela nemá cenu.. proč byste se svěřovali někomu komu nevěříte, trávili s ním volný čas a vůbec měli někoho takového ve svém životě.. důvěra se nevytvoří hned, trvá to, buduje se pomalu a těžce, ale mrknutím oka ji můžete ztratit a pak už ji jen v krajních případech najdete znovu

• SOUZNĚNÍ - většinou ti nejlepší přátelé jsou k sobě "seslání hvězdami" to prostě poznáte, protože Vám přijde že se znáte roky, dokončujete si věty, čtete si myšlenky a prostě víte co ten druhej chce říct a co mu říct když mu není dobře, vše spolu souvisí a já si myslím, že každý vycítí jestli to tak je nebo ne

Tohle jsou podle mě ty nejdůležitější body, hlavně ta komunikace, protože pokud si v klidu nevyříkáte co Vám vadí nebo co Vás mrzelo, budete to v sobě dusit a budete na sebe protivní.
Jestli jste to dočetli až jsem tak gratuluji a omlouvám se, že ten článek byl delší, jenže jsme chtěla sdělit vše co jsem měla na srdci v jednom článku a nekouskovat to.
Taky jsem Vám chtěla představit svoje nejbližší ať jste trošku v obraze :-)

A jaké jsou podle Vás nejdůležitější body přátelství?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gabismind gabismind | 15. listopadu 2015 v 21:35 | Reagovat

Krásný článek beruško a díky za to, že tě mám a můžu být jeden z těch top lidí 8-)

2 Chloé Chloé | Web | 16. listopadu 2015 v 12:51 | Reagovat

Podľa mňa je to všetko o dôvere a úprimnosti :) Naozaj stačí pár takých, na ktorých sa môžete obrátiť

3 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 23. listopadu 2015 v 15:54 | Reagovat

Úžasné obrázky..
Nejlepší přátelé jsou poklad.
Psala jsem zrovna taky článek týkající se mojí nejlepší kamarádky.. :)
- Nikki

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama