Leden 2016

FASHION THESE DAYS

29. ledna 2016 v 19:37 | Tera |  random
Poslední dobou si všímám toho, že se hodně lidí začalo zajímat o módu, sledují módní přehlídky apod. Neříkám, taky se někdy kouknu, ale nejsem žádnej profík a nikdy jsem se podle toho nějak neřídila, co se mi líbí to si prostě koupím a je mi jedno jestli je to in nebo ne.
Letošní přechod podzim/zima se nesl v módě khaki parky a válenek.

Na někom se mi to líbí, ale jak to potom vidím na každé druhé holce, tak už mě to nebaví.
Všichni se dnes snaž být hrozně originální, ale jsou to jenom ovečky, co kopírujou to co se nejvíc nosí, jenom aby byli in.
Bohužel se to stává už i u kluků, u nich však hlavně s účesy. Všichni ho hrozně hejtují, ale potom mají všichni na hlavě to samé, jen na druhou stranu nebo jinak nagelovaný, jinak je to na stejné brdo.

fashion, girl, and friends image

Další z módních trendů je být hipster. Spoustu lidí se tak obléká a snaží se být hipster, ale moc jim to nejde, hlavně o tom nic neví, jen to někde slyšeli a hned se toho chytli. Neříkám, že to tak dělají všichni, ale takové ty ovečky, ty se v tom naprosto vyžívají.

Pamatuju si jak cca půl roku zpět bylo hrozně v kurzu nosit khaki věci, ted mají všichni khaki parku, ale nic víc, co tak najednou? Mě se to tehdy moc nelíbilo, khaki mě nějak nezaujala, ale teď jak už to moc lidí nenosí, tak se mi i začala líbit, je mi sympatičtější a to proto, že ji není vidět na každém rohu.

Je toho možná víc, ale tohle je něco čeho si já všímám každý den a někdy mi to neleze přes oči. Kdyby aspoň každej netvrdil jak je originální, možná by mi to tak nevadilo.

Nejhorší pro mě asi je, jít kolem základní školy a vidět ty malé slečny, jak se snaží oblékat podle nejnovějších trendů a nosí croptopy a mini sukně. Pak se nemůžou ovšem divit, že je jednoho dne někdo unese nebo znásilní. Uplně se tímhle pobízí. A mě spíš někdy vrtá hlavou, že ty rodiče nechají vyjít z domu.

Děsí mě představa co bude moje dítě za těch X let nosit do školy...

2015 | A year full of feelings

12. ledna 2016 v 20:32 | Tera |  mylife
Minulý rok pro mě byl zatím jeden z nejdůležitějších za můj život a taky nejemotivnější a ten, který asi nikdy nezapomenu.
Chtěla bych se s Vámi podělit o pár chvil z každého měsíce a přidat i nějaké fotky.

Tak pojďme na to.

LEDEN
- začátek nového roku, zase jsem si dala předsevzetí, které jsem nedodržela, čekala mě poslední návštěva divadla se školou a tak jsem se ohlížela na mé pravidelné, 3 roky trvající památce na divadlo, když jsem na ty fotky koukala, říkala jsem si jak se všechno mění, jak jsme se my všichni hrozně změnili, ale jsem ráda za takové vzpomínky

8 OF THEM

3. ledna 2016 v 20:27 | Tera |  tema
Novoroční předsevzetí, skoro každý si nějaké dává. Já tomu nikdy nevěnovala nějakou velkou pozornost, ale tehle rok je mých 8 předsevzetí pro mě dost důležitých a snad to vyjde!
Tak se na ně pojďme podívat!
2016, january, and winter image
1. každý den si napsat co se ten den přihodilo hezkého - účelem toho je mít radost z maličkostí, tu už tedy mám, ale vždy je co zlepšovat a chci si vážít ještě víc toho co mám!

2. cvičit, jíst zdravěji - má to snad každý, ale já mám problém s nabíráním, jsem hrozně hubeňoučká a ne opravdu to není nějaká výhoda, spíš problém, potřebuji nabrat protože chci mít pěknou zpevněnou postavu a proto musím cvičit!

3. věnovat se více blogu - minulý rok v březnu jsem si blog založila a od té doby jsem napsala pouhých 34 článků, což si myslím že jde zvýšit!

4. udělat FCE testy - jsem teď na pomaturitním studiu angličtiny a vážně bych chtěla mít nějaký papír o úrovni mojí angličtiny, protože si ní chci vydělávat jako překladatelka nebo tak nějak

5. začít více číst - jedíné co jsem se kdy donutila byli nějaké knížky z povinné četby, ale chci to změnit a na Vánoce jsem dostala obě dvě knížky od Zoelly v originále, tak snad mě to v aj bude bavit více :-)

6. uklízet si pokoj - protože upřímně to tu někdy vypadá jak po výbuchu musím uznat, ale zase tu tolik času netrávím, tak mi nikdy nepřišlo potřebné to tu mít vyzdobené nějak extrémně

7. vyřešit nějak svoje migrény - to znamená dojít k doktorce, že mi ty prášky nevyhovují a chtěla bych něco jiného, uvidíme jak to dopadne!

8. najít si brigádu - s tím se váže to, že pokud si najdu brigádu, pak už budu mít vlastní peníze a třeba se dočkám i vlastního bytečku s přítelem :-)
2016, new year, and art image

A jaké jsou (pokud jsou) Vaše předsevzetí?