Únor 2016

MONDAYS

20. února 2016 v 20:48 | Tera |  random

Už zbývá jeden den a bude další pondělí. Tento den z týdne zvládám nejhůře. Tenhle týden jsem však měla prádzniny, takže jsem v pondělí vstávala s úsměvem a následující pondělí (22.2.) jdu k doktorce, takže škola se taky nekoná, tak se mi bude vstávat lépe a hlavně to bude později jak v 6, takže se moc těším, že se vyspím.

Ale jak jina probíhá každé moje pondělí?
Většinou to vyjde tak, že si v pondělí žehlím vlasy, takže vstávám v 6.00. Vzhledem k tomu, že o víkendu spím pomalu do oběda, je těžké vstávat za tmy, takže mám cca 4 budíky a vyhrabu se z postele až kolem půl 7.
Líčení, které mi normálně zabere 10 minut, najednou trvá dvojnásobek.
Snídani pro jistotu nestihnu.
Pokaždé něco zapomenu, ať je to maličkost jako prupiska nebo nějaký důležitý úkol.
Na tramvaj pokaždé utíkám a to ji mám hned u baráku.
Jakmile dojdu do školy, lehnu na lavici a pak si tam vytrpím ty 4 hodiny.
Hned jak dorazím domů, jdu se dospat a od 2 hodin odpoledne jsem plně funkční. (končím 11:15, takže 2 hodiny spánku k dobru).

Opravdu každé pondělí, se to opakuje a né že bych si myslela, že jsou pondělky prokleté, jen prostě po víkendu je těžké fungovat hned od rána a dá to kolikrát fakt zabrat!

A jak probíhají Vaše pondělky? :-)


VALENTÝN

17. února 2016 v 23:33 | Tera |  random
Možná už trošku pozdě na tohle téma, ale zase se na něj budete dívat třeba s menší "agresí" a nenávistí.

Je mi 20 let, už 3,5 roku mám přítele, ale takovéto svátky neslavíme, ani Máj. Žádný dárky ani spam na sociálních sítích, nic pro nás.
Z mého pohledu je Valentýn rok od roku komerčnější. V dnešní době už je ale bohužel IN nemít rád Valentýn. Nejsmutnější je pro mě jak to nesnáší děti a mladší teenageři. Já jsem do 7 třídy dávala klukům tajně valentýnky do aktovek a bylo mi úplně jedno jestli je to americký svátek. Jako dítě jsem nedokazovala lásku každý den, protože tehdy jsem neměla možnost mít pořádný vztah. Ani děti v dnešní době v tomto věku nemají pořádný vztah i když si to myslí. Valentýn pro mě byl prostě kouzelný den plný lásky, kdy jsem dostala nějakou tu valentýnku nebo čokoládu a cítila jsem se vyjímečně.
Teď jsem v období, že jsem s přítelem denně a lásku si dokazujeme spíše činy než dary, ale určitě je spoustu žen, které jsou v manželství a ač spolu bydlí, nemají na sebe tolik času, třeba kvůli práci nebo dětem. Lásku už si tedy nedokazují tak často jak by si oba přáli a v ten moment jsou ženy rády za každou kytičku a je jim jedno, že to dělají jen kvůli tomu, že je to v kalendáři. Ocení i to, že ten chlap stál v řadě s dalšíma nervózníma chlapama a donesl jí domů něco aby ji přece jenom potěšil nebo ji pozve na večeři i když nemá moc rád takové formální akce.
love, february, and heart image

Užívejte si Valentýn, třeba jen tím, že se podělíte o čokoládu. Důležité je na tom to, že jste spolu a máte jeden druhého!
Tak nešiřte obecnou nenávist ať se za X let vaše děti vůbec dokážou zamimlovat a umí si vážit maličkostí, když vyrostou v době kdy je upředňostňována nenávist a o těch co Valentýna slaví se říká jak jsou trapní a že se jen ukazují.
No a? Někdy mi taky ten obrovský spam zamilovanýma fotkama a co kdo dostal leze krkem, ale přece jenom, milují se a jen to chtějí ukázat veřejnosti.

A to že někdo nemá Valentýn rád jen protože je to americký svátek.. Je víc svátku, které jsou takové. Náš národ už skoro nedodržuje tradice a když si někdo přebere něco z jiné země, hned je to špatně.

Valentýn neslavím, ale nehaním ho těm, kteří si ho užívají.