VALENTÝN

17. února 2016 v 23:33 | Tera |  random
Možná už trošku pozdě na tohle téma, ale zase se na něj budete dívat třeba s menší "agresí" a nenávistí.

Je mi 20 let, už 3,5 roku mám přítele, ale takovéto svátky neslavíme, ani Máj. Žádný dárky ani spam na sociálních sítích, nic pro nás.
Z mého pohledu je Valentýn rok od roku komerčnější. V dnešní době už je ale bohužel IN nemít rád Valentýn. Nejsmutnější je pro mě jak to nesnáší děti a mladší teenageři. Já jsem do 7 třídy dávala klukům tajně valentýnky do aktovek a bylo mi úplně jedno jestli je to americký svátek. Jako dítě jsem nedokazovala lásku každý den, protože tehdy jsem neměla možnost mít pořádný vztah. Ani děti v dnešní době v tomto věku nemají pořádný vztah i když si to myslí. Valentýn pro mě byl prostě kouzelný den plný lásky, kdy jsem dostala nějakou tu valentýnku nebo čokoládu a cítila jsem se vyjímečně.
Teď jsem v období, že jsem s přítelem denně a lásku si dokazujeme spíše činy než dary, ale určitě je spoustu žen, které jsou v manželství a ač spolu bydlí, nemají na sebe tolik času, třeba kvůli práci nebo dětem. Lásku už si tedy nedokazují tak často jak by si oba přáli a v ten moment jsou ženy rády za každou kytičku a je jim jedno, že to dělají jen kvůli tomu, že je to v kalendáři. Ocení i to, že ten chlap stál v řadě s dalšíma nervózníma chlapama a donesl jí domů něco aby ji přece jenom potěšil nebo ji pozve na večeři i když nemá moc rád takové formální akce.
love, february, and heart image

Užívejte si Valentýn, třeba jen tím, že se podělíte o čokoládu. Důležité je na tom to, že jste spolu a máte jeden druhého!
Tak nešiřte obecnou nenávist ať se za X let vaše děti vůbec dokážou zamimlovat a umí si vážit maličkostí, když vyrostou v době kdy je upředňostňována nenávist a o těch co Valentýna slaví se říká jak jsou trapní a že se jen ukazují.
No a? Někdy mi taky ten obrovský spam zamilovanýma fotkama a co kdo dostal leze krkem, ale přece jenom, milují se a jen to chtějí ukázat veřejnosti.

A to že někdo nemá Valentýn rád jen protože je to americký svátek.. Je víc svátku, které jsou takové. Náš národ už skoro nedodržuje tradice a když si někdo přebere něco z jiné země, hned je to špatně.

Valentýn neslavím, ale nehaním ho těm, kteří si ho užívají.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blogerka Klárka Blogerka Klárka | 18. února 2016 v 9:46 | Reagovat

Ten obrázek je dokonalej ☺ Jinak, my s přítelem jsme si Valentýna udělali, ale lásku si dokazujeme i během roku, takže spíš další hezký zamilovaný den :3

2 Chloé Chloé | Web | 19. února 2016 v 20:12 | Reagovat

Veľmi pekne si to zhrnula to článku :) Ja Valentín oslavujem ako tak, no je to pekný sviatok, no musím súhlasiť s tebou, pokiaľ sa majú dvaja radi, nejde o materiálne veci :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama