Moje první tetování

8. března 2016 v 18:34 | Tera |  mylife
Když jsem byla mladší (tak 14-15 let) říkala jsem si, že si tetování nikdy nedám. S postupem času se mi měnily názory i postoje. Když si můj přítel před 2 lety nechal udělat své první (a zatím i poslední) tetování, začalo se mi to čím dál víc líbit. Fascinovalo mě to a tatéry jsem obdivovala.
Už tak 4 roky si ujíždím na kotvičkách, moje okolí to ví a fakt jsem nima posedlá. Chtěla jsem tedy obyčejnou 1 cm kotvičku vedle kotníku. Po dvou letech přemýšlení, kreslení si to na nohu a debatách s kamarády, jsem dospěla k tomu, že chci 5 cm kotvu s nápisem "HOPE" (=naděje).Rok jsem se kopala k tomu jít se objednat. Až 22. 2. 2016 jsme s kamarádkou šly a tatér nám řekl, že má čas buď zítra v 8.00 (23. 2.) nebo až za 3 týdny. Dohodly jsme se tedy na druhý den.
Neměla jsem pořádně ani čas být nervózní.
Celé předchozí dva týdny jsem si malovala návrhy, protože to pořád nebylo ono.

Nakonec mi to tatér nakreslil lépe než jsem si dokázala vůbec představit.
Šla jsem první a čekala jsem, že to bude trvat tak hodinu. Trvalo to ovšem sotva půlku očekávaného času.

BOLÍ TO?
Není to bolest, kterou zažijete v normálním životě. Je to spíše nepříjemný pocit, ale to jen místy (mě například na kosti). Někdy to trošku pálilo, když vybarvoval na kosti jedno místo trošku déle, ale nic co by se nedalo přežít.
Věřte mi, že mě bolí opravdu všechno, jsem kost a kůže a můj práh bolesti je strašně nízko. Tohle byla spíše bolest, která za to stojí. Zvláštní pocit, který prostě nejde pořádně popsat. Dokud to nezažijete, tak to nepochopíte, že nějaká bolest může být příjemná.

VÝZNAM MÉHO TETOVÁNÍ?
Jak už jsem zmínila, kotvy jsou moje posedlost už několik let a vbouzí ve mě pocit bezpečí a volnosti (ač se to zdá divné neboť každý si pod kotvou představí spíše usedlost apod.), já si však vždy vybavím moře a to je pro mě volnost.
Nápis HOPE (naděje) mě provází celým živote. Naděje umírá poslední, tím se řídím a v poslední letech se mi ukazuje, že je to pravda. Bez naděje bych nedokáza la půlku věcí. Doma bych se bez ní zcvokla a nebyla bych optimista.

CO NA TO RODIČE?
Máma moc nadšená nebyla, ale já jí to napsala cca o 4 hodiny dříve než jsem přišla domů, aby vstřebala naštvanost a stihla se uklidnit. To, že to tetování chci věděla dlouho, i tak s tím nesouhlasila, ale já jí řekla, že to stejně jednou přijde. Je mi 20 let a už vím co chci, navíc to mám na kůži já, né ona a platila jsem si to z vlastních peněz.

CENA?
Počítala jsem s tisícovkou a taky jsem ji nakonec platila, přijde mi to vzhledem k velikosti a k tomu, že mi tu kotvu ještě na místě upravoval než ji vytetoval, relevantní.

CHCEŠ JICH VÍCE?
Ano, jen jsem se nerozhodla pro které a nechci to uspěchat, budu to přece mít na celý život, takže si to zase pár let nechám projít hlavou.

CO S TÍM BUDEŠ DĚLAT AŽ BUDEŠ STARŠÍ?
V práci stejně moc kraťasy nosit nebudu, takže nad kotníkem můžu nosit kotníkové tenisky či kozačky. A moje generace až bude stará, tak bude mít tetování každý druhý. V dnešní době už to podle mě není brané jako něco špatného (teda mimo ty starší generace, pro které mají tetování jen kriminálníci), takže v určitých zaměstnáních je určitě tolerance.

A tady je ještě pár fotek:

Jaký máte názor na tetování Vy? Chtěli byste/máte nějaké?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andulka Andulka | 8. března 2016 v 20:56 | Reagovat

Ahoj, tetování je krásné! :-) Ano a tetování bych do budoucna chtěla a tak věřím že jednou ten spravný čas dojde

2 kinsane kinsane | Web | 13. března 2016 v 10:58 | Reagovat

Kedže to má pre teba nejaký význam, tak to je fajn. Podľa mňa to je na tetovaniach to najdôležitejšie. Ja by som určite chcela tetovanie, pravdepodobne nejaký dátum. :) kinsane.

3 Chloé Chloé | Web | 2. dubna 2016 v 22:48 | Reagovat

Je krásne, že to nie je tetovanie len tak, ale má význam :) Podľa mňa sa ti hodí a určite si urob aj ďalšie tetovania, ktoré ťa budú vystihovať

4 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 8. dubna 2016 v 11:23 | Reagovat

Je to vážně krásný tetování, i svým významem :-) Já bych časem docela i tetování chtěla, ale mám obecně potíže s jehlami a s bolestí (kterou sama neovlivním) xD Takže já spíš žádné mít nebudu, třebaže bych chtěla :-D

5 Poslední Panna Poslední Panna | Web | 15. srpna 2016 v 23:36 | Reagovat

Strašně mainstream. Aspoň, že to pro tebe má význam. Já bych si v životě nenechala dát něco, co má každá druhá mladá holka s tetováním. Ale proti gustu žádnej dišputát :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama