Květen 2016

Merch Shopaholic Nicol

27. května 2016 v 12:15 | Tera |  random
To že Nicol miluje Harryho Pottera je všude známé, díky tomu taky jede na týden do Londýna s EF, kde jí nabídli i několik zájezdů na místa kde se Harry natáčel aspol.
Na světě je ale dalších milion procent lidí, kteří Harryho milují, podle mě i o dost víc jak ona a můžou jen snít o tom, že by dostali takovou nabídku.
Vše to dělá to, že je youtuberka a je tady v ČR známá.
Samozřejmě ji všichni můžeme jen tiše a v dobrém závidět, každý kdo chce může být youtuber a musí si tu cestu vybudovat sám. Nejvíc mě od Nicol zamrzelo asi to, že dřív byla fakt originální, její videa jsem nikde jinde neviděla, dala si s tím záležet. Což ovšem nechci říct, že teď si s tím záelžet nedá, vše se zlepšuje, to samozřejmě, ale už si nedá takovou práci s tím vymyslet námět na to video, dělá to co dělají ostatní, aby se zavděčila fanouškům, což mi přijde smutné.
Kovy v rozhovoru pro DVTV řekl, že dělá videa, která baví a chce dělat on, né to co chcou fanoušky. Někdo si možná řekne, že je to od něho sobecké, ale není. ON je ten co ty videa vydává a jeho fanoušci mají mít rádi JEHO tvorbu a né to co si usmyslí, to co vidí u každého druhého. To právě na Kovym tak moc oceňuju a respektuju. Řekne svůj názor na vše a natáčí to co chce on.
Nicol si vytetovala tetování relikvie smrti. To je pochopitelné, má to spoustu lidí.
Ale tetování je jedna věc. Druhá věc je udělat si merch, ve kterém použiju něco, co vymyslel někdo jiný a budu to vydávat pod svým jménem, na svých stránkách za můj merch.
Ať je na samotnou relikvii smrti autorské právo nebo není, je to něco co patří pod Harryho Poterra, něco co vymyslela J. K. Rowlingová a mě by v životě nenapadlo z toho udělat svůj merch.
To, že v komentářích psala, že to zjišťovali a že se k tomu žádná autorská práva nevážou, pořád neomlouvá to, že se přiživuje na něčem a dělá svůj merch z něčeho co ona nevymyslela.

Je dost možný, že mě teď její fanoušci budou chtít ukamenovat, ale tohle je čistě můj názor.

To je jak kdyby mě se líbil Pán prstenů natolik, že bych jako youtuberka vydávala oblečení a věci s prstýnkem, který se ve filmu nachází. Nikde na to přímo autorská práva nejsou, ale je to něco co patří k tomu filmu, takže by mě to v životě ani nenapadlo.
Možná to Nicol myslela dobře, protože na trhu tolik věcí s něčím z HP není a chtěla to jejím fanouškům dopřát, ale vydávat to pod svým jménem ve svém merchi je skoro až drzost.

Problémy hubený holky aneb co mi drásá nervy

8. května 2016 v 10:20 | Tera |  mylife
Od malička jsem byla menší a hubenější než všichni, přitom když jsem se narodila byla jsem pěkná michelinka, oplácaná a baculatá. Od dětství jsem však milovala sport, chodila jsem do aerobiku a na dvoře za barákem si kopala se sousedy.
Takže pohybu jsem měla hodně, možná až moc.
Do 9. třídy na základce jsem vážila 39 kg a né protože bych držela nějaé diety a snažila se být anorektička, prostě mám rychlejší metabolismus a spaluji rychleji.
Teď ve svých 20 letech vážím 44 kg a to je pro mě úspěch.
Pořád se snažím nabrat ale ať jím co chci (a to jím hlavně jídlo z fastfoodů) nepřiberu ani deko!
Spoustu věcí jsem nejedla, takže vděčím svému příteli a jeho rodině za to, že mě naučili jíst věci, které jsem nikdy neochutnala.
Tohle bylo tak k zavedení do mého života a teď k těm věcem, které mi drásají nervy.

V dnešní době, když někdo vidí hubenou holku, je to hned anorektička, neexistuje totiž jiné vysvětlení pro to, aby byl někdo hubený. Aspoň pro lidi, se kterými se setkávám v mém okolí.


Takže pořád poslouchám kecy typu:
"bež se najíst, vždyť přes tebe jde vidět" ..... "kdybych na tebe flusla tak se zlomíš v pase" ....
"vždyť ty nemůžeš mít celulitidu, z čeho bys ji asi tak měla když jsi kost a kůže" ....
Ale ano, já celulitidu mám, protože málo piju, uvědomuji si to, ale nedokážu se donutit, někdy to způsobuje i hormonální antikoncepce, kterou taky beru, takže to není jen záležitost tlustých lidí..

Když se tedy snažím celulitidu eliminovat cvičením a snažím se jíst zdravěji aby moje tělo nebrečelo a netrávilo jedno jídlo co sním týden, nastupují další kecy:

"proč cvičíš, vždyť už jsi dost hubená" ... "dej si tlačenku a né zeleninu"

Protože pro ně je cvičení jen na hubnutí a nechápou, že nechci přibrat tuky, ale svalovou hmotu. A lidi co váží aspon 3x - 4x to co já mě poučují o tom co mám a nemám dělat, přitom se sami neudrží u hubnutí ani týden, ale hlavně že ví všechno nejlíp když do teď ani nevěděli co jsou to vločky nebo proteiny.
A mě už někdy fakt dojdou nervy a odejdu, protože mě to nebaví poslouchat. Dělám co můžu abych přibrala a měla postavu nějak pěkně vytvarovanou.
Každý mi pořád říká, že jsem určitě zas zhubla, přitom se mi zrovna podařilo přibrat kilo, což je pro mě mega úspěch. A nevěří mi to, jak kdybych měla potřebu si vymýšlet. Sním víc knedlíků než oni sami, ale pořád mi nevěří že jím..

Už mi to někdy leze krkem takovým způsobem, že mám chuť fakt přestat jíst, aby pochopili, že kdybych nejedla, vypadala bych joo jinak!
Můj přítel sice váží o 20 kg víc jak já (lehce přes 60 kg), ale i tak ho trápí to samé, nemůže víc nabrat i když se sebevíc snaží a ty kecy ho unavují stejně jako mě.

Takže jsem se naučila tyhle kecy pouštět jedním uchem dovnitř a druhým ven. Někdy mi to ovšem přeteče a já mám chuť na ně všechny zařvat ať už mi dají pokoj, když o tom ví úplnej prd.

Všichni si myslí, že my hubení máme jednodušší život. Opak je pravdou, tlustých lidí se nikdo neptá denně "proč jsi tak tlustej", tak jak jsou odsuzováni tlustí, tak i my hubení jsme odsuzování, ale každý den se setkáváme s otázkou typu "proč seš ta hubená" "proč se nenajíš" apod. Což je opravdu unavující.

Takže tak jako u všeho platí nejdřív mysli než něco řekneš, tak i tady to platí.
Nemá cenu odsuzovat lidi, proto jestli mají nějaké to kilo navíc nebo míň než je "normální" - přitom nikdo není schopen definovat to co je normální váha..
Každý je nějaký, kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda. A nikdy nevíte, jestli je ten člověk nějak nemocný a díky tomu je takový jaký je.

Největší příčinou všeho je stres + nemoci, které neovlivníte. Stres je ovšem taky těžko ovlivnitelný a někomu to způsobí nadváhu někomu podváhu. To ovšem neznamená, že je prostě prase nebo anorektička!