Jak jsem se zase nedostala na VŠ

14. srpna 2016 v 21:07 | Tera |  mylife
Tento rok už podruhé jsem se hlásila na VŠ, vybrala jsem si úplně jiné obory než předtím, obory na které se tolik lidí nehlásilo. Přijímačky jsem brala tentokrát vážněji, připravovala se a ani mi nepřišli nějak moc těžké.

Poslední týden v červnu už byli venku výsledky. Nedostala jsem se, ani moje nejlepší kamarádka. Obě ze stejného důvodu, nízká kapacita oboru, hlásila jsem se na dva. Na jeden se hlásilo 119 a brali 23 a na druhý se hlásilo 111 a brali 24. Nevím jak to berou, když jsem měla stejně bodů jako pár lidí co vzali, proč vzali zrovna je a né mě, když maturitní vysvědčení ještě v ruce neměli. Fakt nechápu jak tohle vybírají. V ten moment sem si řekla, OK, asi vysoká škola není pro mě, hold si musím najít práci.
coffee, work, and house image
To nejhorší ale přišlo v momentě kdy jsem to musela říct otci, který mi už i minulý rok říkal že mě tam dostane, že tam má známé, ale stejně by to nešlo a já tam ani nechci z protekce, chtěla jsem se tam dostat protože na to mám. To mu mozek ale nepobíral, nechápal to, prej jsem až moc hrdá a blbá že si nenechám pomoc.
Když se to dozvěděl, hned spustil, že bez vysoké v dnešní době ze mě bude hovno, že si nenajdu práci a skončím u lopaty. Řekla sem mu jen jasně, já jsem totiž neschopná. Pak přišla druhá vlna, že mi najde práci. Řekla jsem že nechci, že to zvládnu sama, že nejsem neschopná. Zase se vztekal, že si nenechám ani pomoc, že on má známý. Jenže já nechci práci v hospodě v nějakym pajzlu, kam on chodí. Na to nemám nervy.
ian somerhalder, quote, and win image
Práci stále hledám, odepsala jsem už na milion inzerátů, ale jen malá část vůbec odepíše. Když chci do toho obchodu zanýst životopis osobně, pomalu ani neví, že se do jejich obchodu hledá a nebo to tam nemají ani vylepené. Tak potom nechápu proč neodepisují na ty maily, když to očividně osobně řešit nechtějí.
Jít za pokladnu do Lidlu nebo Billy nebo tak je pro mě až poslední varianta, pracák to samé. Ještě mám dva týdny, ale teď mě čekají mezinárodní zkoušky, takže se musím připravovat a fakt nevím kam dřív skočit.

Jen si říkám, že rodiče by měli svoje děti podporovat, moje mamka to dělá jak jen může, ale můj otec moc slovo podpora asi nechápe nebo nevím. Protože řvát po dítěti že z něj bude hovno mi nepřijde moc normální, ještě když to dítě taky mrzí, že se zase na tu výšku nedostalo. Ale, to on prostě nepochopí a já to nedám najevo, protože by mu to stejně bylo jedno. S otcem totiž moc nevycházím, on je i ten věkovej rozdíl šílenej (mě 21, mu 64) takže úplně generační a názorový rozdíly. Na moment kdy se odstěhuju, se těším jak malá. Už aby to bylo! A vše vyšlo.

Jak se Vaši rodiče vypořádají s jakýmkoliv Vašim neúspěchem ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BLOND SITE BLOND SITE | Web | 14. srpna 2016 v 21:38 | Reagovat

Mrzí mě, že už podruhé se to nepovedlo. Z táty si nic nedělej, naprosto chápu, že tam nechceš jít z protekce, mě by byla taky hanba. Držím palce, ať najdeš dobrou práci, i když je to dnes těžké.

Ráda bych tě pozvala alespoň na mou giveaway o luxusní náramky, třeba by ti výhra zvedla alespoň trochu náladu :)

2 WECREATEYOUTOO WECREATEYOUTOO | Web | 15. srpna 2016 v 9:38 | Reagovat

To je mi líto, že to ani tentokrát nevyšlo, ale co, nevadí, svět se nezboří. Ono je to tak trochu vlastně jedno, jestli máš vysokou nebo ne, protože někdy ani to ti dobrý flek nezajistí. Když budeš v pravý čas na pravém místě, můžeš mít práci snů i bez diplomu, jakou třeba nastudovaný vysokoškolák nikdy nenajde. Přijímací postup taky nechápu, je to snad na všech školách, dle mě o budou právě ti protekční děcka :-D. Hlavu vzhůru a tátu neposlouchej, vím, že to zabolí, ale mysli si svý a ukaž mu, že na to máš! :-) Držím ti pěstičky!!! Měj se krásně!

3 Tennsie Tennsie | Web | 15. srpna 2016 v 10:36 | Reagovat

Tenhle pocit znám hodně dobře. Taky jsem si v polovině července dávala přihlášku do druhého kola na moji "vysněnou" školu (potom vlastně zjistím, že nebylo o moc stát :D) a ještě výsledky nemám.
Ohledně tvýho táty.. Můj je skoro stejnej. Stará se víc snad než máma a když se něco pokazí tak mi začne říkat, Albert to jistí (mám v něm brigádu).. A není to tak hrozný, kdybych tam byla na plný úvazek byla bych na lepším místě než u pokladny :D.
Co bych ti ještě doporučila je abys ten pracák navštívila, ale ne evidenci , ale mívají tam středisko (ne všude - ve větších městech), kde ti pomůžou co dělat dál nebo jestli existuje jiná alternativa, kromě toho že jdeš do práce. Poradí ti co bys za vysokou mohla zkusit (kde mají další kola, co by se ti mohlo líbit atd..) Avšak.. Musíš se tam objednat (u nás to tak je). Je tam totiž celkem nával. :/

Hlavně ti přeju aby ti vyšlo všechno, co chceš. I pokud to bude práce, tak ať tě baví. aaa Hodně štěstíčka! Budeš ho potřebovat :)

4 Phera Phera | Web | 15. srpna 2016 v 15:47 | Reagovat

Ahoj, já jsem se taky loni nedostala na VŠ. Tak má mamka přišla s posledním záchranným plánem a to měla být vyšší odborná škola. Já už se ale před maturitou rozhodla, že obor, který mám vystudovaný se mi hnusí a psychicky na to nemám.
Se slzama v očích jsem ale přihlášku podepsala s nadějí, že mě třeba nevezmou, což mi teda nevyšlo. Když jsem řekla mamce, že tam nepůjdu, začala brečet ona a kvůli tomu zase já a pořád tak dokola. Bylo mi řečeno, že školu mít musím a že jsem nevděčná a tak dále.
Vydržela jsem tam nakonec čtvrt roku a pak se ve mě cosi zlomilo a sama jsem požádala o ukončení studia, zrušení intru, stravy a tak dále a vrátila se domů už s tím, že jsem všechno zrušila. Taťka to vzal v pohodě a řekl mi, že chápe, že si to nepřeju. Mamka to nesla pěkně těžce. Dlouho se mnou nechtěla mluvit... Tak jsem si našla práci daleko od domova a odstěhovala se... A mám klid. Zkusila jsem znova přijímačky.. Zvládla jsem dvoje ze tří a z toho na jedny mě nevzali také z kapacitních důvodů..
Na jedno místo je nás tam asi šest.. Také by mě zajímalo, jak to vybírají, koho vůbec osloví, až se nějaké místo uvolní? Ale furt mě natvrdo vzali na jeden obor, takže se dá říct, že mi to dobře dopadlo, zvládla jsem to sama. Dokázala jsem se osamostatnit, najít si práci, dostat se na školu... Vím, že, když je člověk sám, má najednou jiné možnosti, může uvažovat jinak, víc s rozhledem a už se nemusí pořád ohlížet, co na to ostatní.

Také ti to vyjde. Máš potenciál a pevnou vůli a nenechala jsi se zlomit, ani sprostými narážkami tvého taťky. Zvládneš to. :-)

5 Chloé Chloé | Web | 18. srpna 2016 v 14:19 | Reagovat

Tak to ti držím palce, muselo to byť pre teba ťažké, ale určite to nejako vyriešiš :) Hlavne nech ťa tá práca bude baviť!

6 SergiooT SergiooT | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:25 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama